Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore.

HOME      ABOUT      PORTFOLIO      SHOP

  150 TL VE ÜZERİ GÖNDERİLERDE KARGO BEDAVA!

  • No products in the cart.
    /  Beauty   /  Doğaya Saygı
  Doğaya Saygı

  Dünyamız, tüketim alışkanlıklarımız ve hızımız nedeniyle günden güne biraz daha korunmaya ihtiyaç duyar hale geldi. Hızlı erişilebilen bilgi akışı sayesinde farkındalığımız doğayı koruma ve doğaya saygı konusunda artarken, bu farkındalıkla birlikte gelen sorumluluğu da beraberinde getiriyor.

  Özellikle son yıllarda artan bu farkındalık sayesinde üreticiler ve tüketiciler olarak hayata geçirilen ve tüketim alışkanlığımıza dahil ettiğimiz ürünlere günden güne daha duyarlı yaklaşır hale geldik.

  Peki bu süreçte, bahsetmiş olduğumuz gibi son yıllarda gündeme gelen doğa dostu, çevre dostu, vejetaryen, vegan, organik gibi ibareler neyi ifade ediyor?

  Çevre/Doğa dostu ürünler

  Üretim aşamalarının hiçbirinde, çevreyi ve doğayı kirletecek kimyasallar içermeyen, doğaya ve insan sağlığına tehdit oluşturacak katkı maddesi ve kimyasal kullanılmayan, enerji kaynaklarını koruyarak üretimi yapılmış olan ürünlerdir.

  Vejetaryen ürünler

  İçeriğinde hiçbir şekilde kaynağı hayvan bedeni olan (yağ, hayvansal kolajen gibi) hammadde bulundurmayan ürünlerdir

  Vegan ürünler

  İçeriğinde hiçbir şekilde kaynağı hayvan bedeni ve/veya hayvan bedeni tarafından üretilen maddelerden oluşan hammadde (süt, bal gibi) bulundurmayan ürünlerdir.

  Doğaya SaygıOrganik ürünler

  Tohumdan, tüketiciye ulaşıncaya kadar olan sürecin tamamında, insana, doğaya ve çevreye zarar veren kimyasal katkı maddeleri kullanılmadan üretilen ürünlerdir.

  Organik sertifikalı ürünlerin tamamı doğaldır ancak doğal ürünlerin hepsi organik kategorisine girmez.

  Bu nedenle natürel, doğal, yöresel, elde üretim gibi ibareler bulunan ürünlerin organik olup olmadıklarını ORGANİK SERTİFİKALARINA bakarak anlayabilirsiniz.

  Ulric de Varens ailesi olarak, doğayı ve hayvanları korumak adına çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra ürünlerimize ve üretim koşullarımızda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz.

  Parfüm ve kremlerimiz hiçbir hayvan üzerinde test edilmemekte olup, CRUELTY FREE yani HAYVAN DOSTU ürünler statüsünde yer almaktadır. Bu bağlamda Çin’de satışımız yoktur.

  Cruelty-FreeAyrıca parfümlerimizin çoğu VEGAN olmakla birlikte, VARENS BEAUTE cilt bakım kremlerimiz VEGAN ve ORGANİK sertifikalıdır, yani bu ürünlerde kaynağı hayvan olan veya hayvansal ürünlerden gelen hiçbir hammadde kullanılmamaktadır.

  Vegan parfümler için web sitemizde Parfümler kısmını ziyaret edebilirsiniz.

  Vegan cilt bakım kremleri için web sitemizde VARENS BEAUTE koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

  Sevgiyle kalın…

  Post a Comment