Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore.

HOME      ABOUT      PORTFOLIO      SHOP

  100 TL VE ÜZERİ GÖNDERİLERDE KARGO BEDAVA!

  • No products in the cart.
    /  Beauty   /  Pandemi dönemi bize kendimize dönmeyi mi öğretiyor?
  Pandemi dönemi bize kendimize dönmeyi mi öğretiyor?

  Sokağa çıkma yasaklarının başladığı ilk dönemde, pijamalarla aşk yaşama sürecinin sonuna gelinip “artık sıkılmaya başladık sanırım” döneminde, sosyal medyada yoga ve meditasyona yönelimin artığını hepimiz fark etmişizdir. Çocuklu aileleri bu konunun dışında tutarak -onlar daha çok “evdeki mobilyalardan oyun parkı nasıl yapılır da çocuğun enerjisi atılır”a yönelmek durumunda kaldılar- vakit bulabilenlerin ne kadar kendine döndüğünü fark edebildiniz mi? Sabah trafikte harcadığı süreyi kimisi uykusuna adadı kimisi bu süreçte sporunu yaptı.

  İlk başta bahsettiğimiz pijamalardan sıyrılma döneminin akabinde modunuzu yükselten her ne varsa bu pandemi sürecinde ondan bol bol faydalanmanızı öneriyoruz. Ertelemeyin, başka zaman yaparım demeyin, üşenmeyin, amaan kim görecek diye düşünmeyin. Bu süreçte artık başkaları için değil, belki de ilk defa kendiniz için hazırlanın güne. Sabah duşu üzerine giyilen temiz kıyafetler, hafif bir nemlendirici cilt bakımı, evden çıkmasak bile üşenmediğimiz sabahlarda yapılan kadınlar için hafif makyaj, erkekler için saç/sakal şekillendirme vs. ve en sevilen parfümün sıkılarak güne hazırlanmak. Rutinlerimize sadık kaldığımız zaman, bizi dinç ve ayakta tutan motivasyonumuzu da sahipleniyoruz aslında.

  Kendiniz için süslenin. En sevdiğiniz parfümünüzü kendiniz için sıkın, aksesuarlarınızı kendiniz için takın. Özellikle parfüm ve takılar algınızda önemli bir rol oynamakta. Takılar eğer hediye ise size kimin nerede ne zaman hediye ettiğine götürecek ya da onları aldığınız yer ve ana… Parfüm ise koku burnunuza gelir gelmez sizi bu parfümle özdeşleştirdiğiniz anlara taşıyacak. Bilinçli ya da bilinçsizce zihninizi keyifli zamanlara taşıyacak. Anlık bir zihin seyahati yaşatsa bile günün seyrini değiştirecektir. Bu nedenle dışarı çıkmıyorum, kime hazırlanayım demeyin. Bu süreç bize aslında önceliğin kendimiz olduğunu öğretmeye çalışırcasına içe döndürdü. Bundan sonra ilk önceliğiniz kendinizi etkilemek olsun. 😉

  Post a Comment