Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore.

HOME      ABOUT      PORTFOLIO      SHOP

  50 TL VE ÜZERİ GÖNDERİLERDE KARGO BEDAVA!

    /  Beauty   /  Parfüm seçimize yardımcı tüyolar.
  mavi deniz ve gökyüzü beyaz buutlardan sızan güneş ışığı önünde gözleri kapalı sarışın kız duruyor

  Size en uygun parfümü seçmenizde yardımcı tüyolar.

  Önceki yazılarımızda parfümlerin esans yoğunluklarına göre farklılıklarından bahsetmiştik. Bu yazımızda da parfüm seçimi ile ilgili birkaç tüyo paylaşacağız.

  Öncelikle her kişinin kendine has bir kokusu olduğu bilgisiyle yola çıkmak gerekiyor. Bu kişiye özgü koku, yunanca kökenli olan ve hormon taşıyan olarak bilinen feromonlar sayesinde oluşmaktadır. Feromonlarımız özünde karşı cinse sinyal verecek şekilde algılanır ve her bedenin ileteceği mesaj farklıdır. Bilimsel detayı özetleyecek olursak, feromonlarımız sayesinde oluşan kendi kokumuz aslında tüm kullandığımız parfümlerin bazıdır diyebiliriz. Bu nedendendir ki, bazı kişilerde çok beğendiğimiz bir parfümü kendi tenimizde denediğimizde aynı etkiyi almayabiliyoruz. Aynı durum sadece kokunun kimyasındaki değişiklikler dışında bazı durumlarda kalıcılığını bile etkileyebiliyor.

  Tüm bu bilgiler ışığında öncelikle parfüm seçimimizde genelleme yapmadan, öznel deneyimlerle karar vermeliyiz.

  Kendimize en çok yakıştırdığımız ve çevremizdekilerden övgü alan parfümler, özünde tenimizle ve kendi doğal kokumuzla bütünleşen parfümler oluyor.

  Doğru parfüm ile bir araya geldiğiniz an, zaten sizin imza kokunuzu bulduğunuz an oluyor. Teninizle bütünleşerek, kişilerin aklında kolaylıkla yer ediniyor. Bu koku gün boyuz üzerinizde kalmasına rağmen sizi kesinlikle rahatsız etmiyor ve tam aksine, mutluluk ve keyif uyandırıyor.

  Doğru parfümü seçebilmek için en önemli noktalardan biri kişinin hangi kokuların onu rahatsız edip hangi kokuların cazip geldiğini bilmesidir. Favori notalarını bilen bir kişi öncelikle seçeneklerini eleyerek ilerleyebilecek ve birçok farklı koku arasında kaybolmayacaktır. Daha önceki deneyimlerinden yola çıkarak hangi notaların kendisinde ağırlık ve rahatsızlık hissettirdiğini ve hangi notaların kendisini mutlu hissettirdiğini bilecektir. Bu bağlamda başlayan arayışında en önemli unsurlardan biri zaman tanımadır. Bir koku ile koklar koklamaz bütünleşebilirsiniz ancak ilk etapta beğenmediğiniz bir kokuya mutlaka kalp notaları ve alt notalarını sergileyebilmesi için zaman tanımanızı öneririz.

  Tıpkı ilişkilerde olduğu gibi kokuda da ten uyumu çok önemlidir. Kokuyu test kağıtlarında koklamak ile teninizdeki dönüşüme şahit olmak oldukça farklı deneyimlerdir.

  Bu nedenle bir kokuyu satın almadan veya karar vermeden önce mutlaka denemeli ve zaman tanımalısınız. Gün içerisinde onlarca kokuyu bir arada deneyimlemektense az sayıda belli kokulara yönelerek daha net ve etkin bir seçim yapacağınızdan şüphe yoktur.

  Post a Comment