Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore.

HOME      ABOUT      PORTFOLIO      SHOP

  50 TL VE ÜZERİ GÖNDERİLERDE KARGO BEDAVA!

    /  Lifestyle   /  Yoksa parfüm kişiliğimizin aynası mı ?
  mağazanın kozmetik reyonunda parfüm testerı deneyen kumral uzun düz saçlı beyaz gömlekli kadın

  Bana Parfümünü söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim!

  Aromatik, odunsu, meyvemsi, çiçeksi, baharatlı… koku aileleri parfüm dünyasında oldukça geniş bir yelpazeye yayılmakta. Kokunuzun tercihi sizi mükemmelleştirirken aynı zamanda karakteriniz ile ilgili de önemli ipuçları vermekte.

  Şu veya bu parfümü seçtiğinizde, sosyal yerinizi de göstermiş oluyorsunuz aslında. Duygularınız, ruh haliniz ve karakteriniz, parfümlerin notalarıyla ahenkleniyor. Örneğin iştahlandırıcı notalar seçiyorsanız ilişkilerinizi sıcak tutarak, hayatın her anını dolu dolu, coşkuyla yaşıyor ve bu coşkuyu başkalarıyla paylaşmaktan zevk alıyorsunuz diyebiliriz. Bunun yanısıra, yaşamınızın bir dönemine ithafen koku seçimi yapabilirsiniz. Örneğin genç bir kız ile, yaş almış bir kadının parfüm dokusu zevki bir olmayacaktır. Bunun yanısıra, ortama göre de tercihiniz değişiklik gösterebilir. Mesela bir iş yemeğine giderken kullandığınız parfümü, romantik bir akşam yemeği davetinde kullanmayabilirsiniz.

  Karşı cinsi etkilemek için seçilmiş en güçlü silahtır parfüm. Kokunun gücüne kapılmamak elde değildir. Baştan çıkarıcı ruh halini yansıtan en kuvvetli notalar misk gibi canlı dokulu notalardır. Amber ve odunsu notaları tercih edenler daha gizemli olanlarken, vanilya, çikolata, egzotik meyveler gibi iştahlandırıcı notaları seçenler ise büyüleyici ve şuh karaktere yatkındırlar. Beyaz çiçekler, mor menekşeler gibi naif seçimler ise romantik karakterleri ortaya çıkarır. Narenciye, nane, yosun gibi parlak aroma tercihleri için ise daha dinamik ve aktif karakterleri bağdaştırabiliriz. Kadın veya erkeklerden baharatlı ve odunsu notaları tercih edenler ise karşı konulamaz bir eril alan açmaktadır.

  Bir parfümle bile şık olabileceğiniz gibi, ne kadar öne çıkarmak isteyip istemediğinizden bağımsız olarak, kokunuz mutlaka karakteriniz hakkında ipuçları vermeye devam edecektir.

  Post a Comment