Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore.

HOME      ABOUT      PORTFOLIO      SHOP

  150 TL VE ÜZERİ GÖNDERİLERDE KARGO BEDAVA!

  • No products in the cart.
    /  Beauty   /  Bu Parfüm kaç saat kalıyor?
  Bu Parfüm kaç saat kalıyor?

  Parfümde muhtemelen en çok aranan özelliklerin başında kalıcılık süresi gelmekte.

  Parfüm kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan biri: “Bu parfüm kaç saat kalıyor?”

  Parfümde kalıcılık konusunun birçok kritere bağlı olduğunu hatırlatarak başlayalım.

  Konsantrasyon arttıkça kokunun kalıcılığı da fiyatı da kullanılan hammaddenin yoğunluğundan dolayı artar.

  • Parfümün kalıcılığını etkileyen bir başka etken ise, kokunun uygulandığı bölgelerdir. Koku moleküllerinin salınabilmesi için parfümün uçması gereklidir. Bu moleküller ısıl ortamda daha fazla yayılır. Bu nedenle kokuyu damarlarınızın yüzeye yakın olduğu bölgelere uygulamanız, salınımın daha yoğun olmasını sağlayacaktır. Bunlar bilek içleri, dirsek içleri, boyun bölgeleri olabilir.
  • Kullanılan esansların teninizle uyumu da bu konuda oldukça etkilidir. Parfümün arkasında yatan bir kimya mevcuttur ve parfümümde kullanılan esansların koku molekülleri ile vücudunuzda üretilen feromonların kimyasal uyumu, kokunun sizin bedeninizdeki yorumlanışını belirler. Bu nedenledir ki, her parfüm her kullanıcıda aynı kokmaz. Bu durum kalıcılık için de geçerlidir. Bazı notalar bazı tende çok daha uzun kalırken, aynı esans oranı kullanılsa da bazı notalar aynı performansı sergilemeyebilir.

  Parfümünüzü daha kalıcı yapmak için tüyolar önerebiliriz:

  • Bunlardan ilki teninizin yeteri kadar nemli olmasıdır. Parfümünüzü uyguladığınız bölgeyi nemli tutarsanız koku molekülleri tene o kadar rahat tutunur. Bu nedenle parfüm kullanmadan önce cildinizi bir kremle nemlendirmek koku kalıcılık süresini uzatacaktır.
  • Parfümünüzü kıyafetinize ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulamaları yaparken kumaşa ve saça uzaktan uygulama yapmalısınız. Özellikle saç uygulamasında, parfümün içeriğinde alkol olduğunu hatırlatır, yakın ve yoğun uygulamalardan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Kumaş, içeriğine göre değişmekle birlikte, kokuyu hapseder ve tutar. Saçlarınızda ise her salınımda kokunun etrafa yayılmasını sağlarsınız.
  • Uzun zamandır parfüm kullanıcısı iseniz, hangi notaların, esansların teninizde daha uzun kaldığını tecrübe etmişsinizdir. Genel belirtmek gerekirse, amber, vanilya, paçuli, sandal, yasemin, hanımeli ve kırmızı meyve gibi notalar tende daha uzun süre kalabilmektedir. Bu durum kişiden kişiye değişmekte olup, kendi deneyiminizin sonucunda belirlediğiniz koku notalarını ön plana çıkaran ve alt notalarında barındıran parfümleri tercih edebilirsiniz.

  Unutmayın ki parfüm kullanımı oldukça özneldir. Bu deneyim ve süreç size özel olacaktır. Herkesin kullandığı bir kokuyu uygulasanız bile siz onu farklı taşıyacak ve kimyanızla uyuşma sürecini farklı deneyimleyeceksiniz. Şimdiden keyifli denemeler dileriz.

  Post a Comment